Hlavní navigace

Názory k článku Nemocnice, školy a úřady se chystají na DVB-T2. Vydaly už statisíce korun

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2019 8:37

  bez přezdívky

  Jednou věcí je technická životnost jakéhokoliv zařízení (sloužícího k příjmu pozemní TV, satelitu, pomocí internetu, či klasického kabelu). Druhou věcí průběžné investice (nutné - změna vysílaného standardu, či kanálu a dobrovolné - pravidelná údržba). Třetí věcí je, kdo a jakou zakázku, na základě čeho dostane a kdo kolik dostane do kapsy.
  Znám případ, kdy obec musela soutěžit realizaci pokládky asfaltu a ,,musela,, zvolit nejlevnější variantu. Výsledkem je, že se bude frézovat zcela nový povrch a pokládat znovu.
  Když se vrátím na začátek, tak mobilní telefon je ve firmě po dvou letech odepsaný, přicemž je jedno, jestli stál 2000, nebo 20000 a nikde se o tom nepíše. Je třeba se na to podívat komplexně a přiznat si, že chyba je v lidech a tím pádem v systému, jimi vytvořeným.

 • 10. 7. 2019 11:55

  Kamil Zmeškal

  Jak to čtu tak mi připadá, že se na DVB-T2 svede potřeba rekonstrukce STA, přičemž s vlastním DVB-T2 to nemá až tak nic společného. Chápal bych, kdyby říkali, že musí nakoupit set-top-boxy, nové TV nebo moduly/konvertory do lokálních STA "kabelovek", pokud by chtěli ponechat staré TV a dělat konverzi z DVB-T2 (případně C/S/S2 atd.) do DVB-T. Ale o tom ten článek prakticky není.

 • 22. 7. 2019 21:52

  bez přezdívky

  Kolem přechodu je naprosto zbytečná hysterie, uměle živená těmi, kdo ze změny profitují - prodejci přijímačů, jiných příjmových platforem (SAT, IPTV) a pochopitelně anténáři a jejich firmami. Dílem využívají neznalosti laiků a dílem se hned najde záminka na výběrko na nákupy přijímačů a úpravy přijímacích cest, kde každý vidí svoji malou domů.