Hlavní navigace

Neomezeně od Amazonu není neomezeně. Nechali jste se nachytat?

30. 11. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Další nabídka, která se neodmítá. Amazon na Černý pátek nabídl neomezené úložiště za pět dolarů na rok. Má to ale háčky.

„Příliš dobré, aby to byla pravda.“ Tak nějak zní staré rčení, které vám může pomoci odhalit věci, které na první pohled vypadají lákavě, ale na druhý až tak supervýhodné nejsou. Třeba jako neomezené úložiště od Amazonu za pět dolarů na rok. Což je v zásadě zlomek běžné ceny.

Toto „Unlimited Online Storage“ je ale ve skutečnosti úložištěm na zkoušku (trial) a za další roky už budete platit 60 USD. Plus, pochopitelně, pokud zapomenete včas vše zrušit, tak zaplatíte automaticky. Byť 60 USD ročně za „neomezené“ úložiště je nabídka pořád poměrně dobrá.

Some Trial Plans automatically convert to a paid Service Plan at its regular price at the end of the trial or promotional period unless you choose not to upgrade. If you sign up for a Trial Plan that automatically upgrades, we will charge your credit card at the end of the Trial Plan unless you choose to cancel. Trial Plans may be subject to additional terms.

Jenže je tu ještě řada dalších „ale“. První je, že v podmínkách najdete upozornění, že jde jenom o službu nabízenou ve Spojených státech a z jiných míst může mít omezený přístup. Budiž. Horší je, že tam také najdete, že může existovat omezení na některé typy obsahu, takové, které Amazon „nepodporuje“. Jaké to jsou? Není určeno.

The Service is offered in the United States. We may restrict access from other locations. There may be limits on the types of content you can store and share using the Service, such as file types we don't support, and on the number or type of devices you can use to access the Service. We may impose other restrictions on use of the Service.

Ještě trochu komplikovanější je to, čeho si taky nejspíš nevšimnete, služba je pouze pro nekomerční užití. Ano, můžete ji používat pouze pro osobní nekomerční účely.

You may use the Service only to store, retrieve, manage, and access Your Files for personal, non-commercial purposes using the features and functionality we make available.

Stále si říkáte, že to je vcelku v pohodě? Co třeba další část podmínek, kde je napsáno, že vám kdykoliv mohou službu ukončit nejenom z důvodu porušení Podmínek užívání, ale také pokud ji budete používat výrazně více či jinak, než normální uživatelé? 

Cloud23

We may terminate the Agreement or restrict, suspend or terminate your use of the Service at our discretion without notice at any time, including if we determine that your use violates the Agreement, is improper, substantially exceeds or differs from normal use by other users…

Než se tedy rozhodnete zaplatit 5 dolarů a nahrát první terabajt dat do vašeho nového úložiště, tak na tohle všechno pamatujte. Ale také na to, že pokud se na konci opozdíte s platbou, tak má Amazon v podmínkách další užitečnou věc. Těm, co nezaplatí, může data rovnou smazat.

If you no longer have a Service Plan or exceed your Service Plan's storage limit, including by downgrading or not renewing your Service Plan or no longer qualifying for an Additional Benefit, we may delete or restrict access to Your Files.

A málem bych zapomněl, pokud se po objednání rozhodnete službu nepoužívat, peníze zpět se nevrací…

Payment is non-refundable, even if you stop using the Service.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).