Hlavní navigace

Neslučujme Slovenskou televizi a rozhlas tak rychle, žádají poslanci

14. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 10. 2010

Spojení veřejnoprávní Slovenské televize a Slovenského rozhlasu do jedné společné instituce Slovenský rozhlas a televize (SRTV), jak ho navrhuje slovenský ministr kultur Daniel Krajcer, zřejmě nebude tak rychlé. Změna, která by podle Krajcera měla nastat již od 1. ledna příštího roku, totiž nemá podporu všech koaličních poslanců. Proti tak rychlému kroku jsou poslanci Křesťansko demokratického hnutí (KDH) a Občanské konzervativní strany (OKS). Informuje o tom slovenský deník Sme.

K TÉMATU: Slovenská televize a rozhlas se sloučí

Nevyhnutelnost okamžitého řešení situace v STV a zároveň komplexní transformace veřejnoprávních médií jsou tak náročné, že jsme je navrhovali rozdělit na dva kroky, prohlásil předseda OKS Peter Zajac. Jelikož je STV prakticky před finančním kolapsem, sloučení by mohlo uškodit rozhlasu, míní. Podobného názoru je i místopředsedkyně KDH Jana Žitňanská. Vzhledem k tomu, že nevíme přesně, v jaké situaci se STV nachází, bylo by možná rozumnější jít nejdřív do jejího ozdravení, řekla deníku Sme.

cif-tip-téma-foto

ČTĚTE TAKÉ: Radio_FM nezrušíme, uklidňoval veřejnost slovenský ministr

Slovenskou televizi trápí dluhy, momentálně je v platební neschopnosti a opakovaně žádá stát, aby jí poskytnul dotaci. Podle listu Sme uzavře STV letošní rok ztrátou 17 milionů euro (asi 416 milionů korun) a její celkové dluhy se odhadují až na 33 milionů euro (asi 808 milionů euro). Ministr Krajcer navrhuje během listopadu změnit zákony o STV a SRo, v prosinci prostřednictvím parlamentu zvolit nového ředitele veřejnoprávní televize a od ledna obě média veřejné služby sloučit.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.