Hlavní navigace

NetDirect chystá kompletní výměnu vnitřností svých e-shopů

Autor: Isifa
Jan Beránek

Prototyp nové platformy už je na světě a momentálně se testuje. Firma ji chce do ostrého provozu nasadit na jaře.

Nová analytika, možnosti upravovat si obchod podle svých představ a integrace zákaznické podpory. To slibuje novinka od NetDirectu. Po dotestování by měla být nová platforma, jak tomu v NetDirectu říkají, k dispozici od března všem více než 2300 e-shopům ve stáji firmy.

„Vývoj nové platformy trval kolem dvou let. Investovali jsme do něj řádově miliony korun,“ říká Marek Krška z NetDirectu. Spolupracovali přitom s agenturou H1, která dostala na starost nový systém administrace. 

Šablonové e-shopy jsou na vzestupu. A všímají si toho i investoři. NetDirect už před dvěma lety koupilo Allegro a v Shoptetu také nedávno posílil svůj vliv Ondřej Tomek, který už v něm drží 70 procent. Firma má odhadovanou hodnotu kolem tří milionů dolarů.

Marcom

Podle analýzy Shoptetu využívá jejich a jim podobné služby už 56 procent tuzemských obchodů. Zhruba 38 procent e-shopů si postavili obchodníci na open source a asi 6 procent jich vzniklo na míru. 

Kamenem úrazu se při provozování e-shopu zhruba pro tři čtvrtiny majitelů stane neznalost online marketingu. „Mezi lidmi stále panuje představa, že založit si e-shop je záležitostí jednoho odpoledne. Až tak jednoduché to ale není. Je potřeba se předem velmi dobře připravit na všechny možné situace, které mohou nastat,“ říká Miroslav Uďan

Našli jste v článku chybu?
27. 11. 2014 10:04
Karlos (neregistrovaný)

Jedná se o reklamu NetDirectu nebo Shoptetu? proč zase pan Uďan si přihřívá polívčičku

27. 11. 2014 8:09
fd (neregistrovaný)

Po zcela osobnich zkusenostech s touto firmou mohu jen doporucit vzit nohy na ramena (doslovne i obrazne), jakmile se nekde objevi. Kuprikladu jejich predstava funkcniho eshopu komunikujiciho s firemnim informacnim systemem vypadala "no a tady si muzete vytvorit kartu zbozi, a dat tomu ceny". To podotykam v okamzik, kdy mel byt eshop predan k uzivani.

Zprovozneni jedine akce pres SOAP pak je na minimalne mesic. To nez pochopi, ze ten zaslany priklad maji pismenko po pismenku opsat. A (bohuzel) …