Hlavní navigace

Netflix připravuje svůj první seriál v čínštině

8. 8. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Netflix
Osmidílný seriál Bardo vzniká ve spolupráci s taiwanskou produkční společností IFA Media.

Internetová televizní služba Netflix oznámila přípravu svého prvního čínského seriálu Bardo. Při jeho přípravě se spojil s taiwanskou produkcí IFA Media a režisérem a scénáristou Samem Quahem. Ten je vycházející hvězdou taiwanského filmu, jehož krátký film The Free Man byl v roce 2015 nominován na Oscara. IFA Media se zase nedávno proslavila díky oceňované sérii The Teenage Psychic. 

ebf 24 - tip duben

Taiwanský režisér Sam Quah.
Autor: Netflix

Taiwanský režisér Sam Quah.

Chystaný seriál Bardo popisuje osudy vězně Ah Quana, který se ne vlastní vinou připletl ke zločinu a nyní čeká na popravu. Setkání s mysteriózním spoluvězněm ho donutí zamýšlet se nad možnými alternativami, a když se dozví o nebezpečí, které hrozí jeho synovi, rozhodne se z vězení utéct. Útěk se mu povede pouze proto, aby zjistil, že byl pouze pěšákem v mnohem větší hře. 

Seriál využívá původní taiwanské mytologie a principu karmického osudu. Název Bardo je buddhistickým výrazem pro stav mezi životem a smrtí a symbolizuje Ah Quanovu pouť ke spáse.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).