Hlavní navigace

Netscape Navigator 9 spěje do finále. Uspěje?

Jiří Macich ml.

Chystaný Netscape Navigator 9 se dočkal první release candidate verze, takže testovací proces před vypuštěním ostré verze se pozvolna chýlí ke konci. Devátá generace dnes už téměř zapomenutého prohlížeče jde do světa s heslem rychlost, flexibilita a bezpečnost. Oproti předchozí generaci je opět multiplatformní a sází znovu výhradně na jádro Gecko. Vedle verze pro Windows jsou připraveny edice pro Linux a Mac OS X. Jestli mezi dnešní konkurencí může uspět rozebírají kolegové ze serveru Root.cz v…

Chystaný Netscape Navigator 9 se dočkal první release candidate verze, takže testovací proces před vypuštěním ostré verze se pozvolna chýlí ke konci. Devátá generace dnes už téměř zapomenutého prohlížeče jde do světa s heslem rychlost, flexibilita a bezpečnost. Oproti předchozí generaci je opět multiplatformní a sází znovu výhradně na jádro Gecko. Vedle verze pro Windows jsou připraveny edice pro Linux a Mac OS X. Jestli mezi dnešní konkurencí může uspět rozebírají kolegové ze serveru Root.cz v dnešním článku Dokáže ještě Netscape prorazit na trhu prohlížečů?

Našli jste v článku chybu?
2. 10. 2007 19:57
no jo (neregistrovaný)
... Následující verze (8.0) byla založena na stále populárnějším Firefoxu a vyšla v roce 2005 pod názvem Netscape Browser. Už se nejedná o balík aplikací, ale o samostatný prohlížeč, který umožňuje využívat jádra Gecko (Firefox) nebo Trident (MSIE). Je však k dispozici pouze pro MS Windows a uživatele opět příliš neoslovil.
2. 10. 2007 18:52
me (neregistrovaný)
"Oproti předchozí generaci je opět multiplatformní" ... ?