Hlavní navigace

Netscape Navigator opět končí

29. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Historie prohlížeče Netscape Navigator je plná kotrmelců a další z nich přišel právě v těchto dnech. Vývoj kdysi nejrozšířenějšího prohlížeče byl ukončen. Tato zpráva přišla jen několik týdnů po vydání devítkové verze. Důvodem je neúspěch prohlížeče na trhu. Posledních několik verzí a pokusů o návrat na špičku bylo sice mediálně hodně sledováno, ale Netscape už nedokázal nastartovat růst svého podílu na trhu. Ten byl podle Net Applications v listopadu jen 0,60 procenta. Vývoj Netscape…

Historie prohlížeče Netscape Navigator je plná kotrmelců a další z nich přišel právě v těchto dnech. Vývoj kdysi nejrozšířenějšího prohlížeče byl ukončen. Tato zpráva přišla jen několik týdnů po vydání devítkové verze. Důvodem je neúspěch prohlížeče na trhu.

Posledních několik verzí a pokusů o návrat na špičku bylo sice mediálně hodně sledováno, ale Netscape už nedokázal nastartovat růst svého podílu na trhu. Ten byl podle Net Applications v listopadu jen 0,60 procenta. Vývoj Netscape Navigatoru jeho vývojáři odpískali již několikrát, ale tentokrát to vypadá, že s kdysi slavným prohlížečem je definitivní konec.

Neznámý je zatím osud sesterského e-mailového klienta Netscape Messenger, což je relativně nový projekt, který je aktuálně ve fázi alfaverze. (JasnaPaka Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).