Hlavní navigace

Nexus One: Google obdržel poslední zásilku, kterou prodá samostatně

Jiří Macich ml.

Google oznámil, že obdržel od HTC poslední zásilku telefonů Nexus One, kterou bude prodávat ve vlastní režii. Jak jsme vás již informovali dříve, Google má v plánu ukončit prodej tohoto chytrého mobilu přes svůj e-shop. Neznamená to ale, že by Nexus One zmizel z trhu. Nadále bude běžně k dostání v nabídce partnerů z řad mobilních operátorů včetně britského operátora Vodafone nebo společnosti Korea Telecom. Přes partnery bude Google svůj mobil se systémem Android dodávat i registrovaným…

Google oznámil, že obdržel od HTC poslední zásilku telefonů Nexus One, kterou bude prodávat ve vlastní režii. Jak jsme vás již informovali dříve, Google má v plánu ukončit prodej tohoto chytrého mobilu přes svůj e-shop. Neznamená to ale, že by Nexus One zmizel z trhu. Nadále bude běžně k dostání v nabídce partnerů z řad mobilních operátorů včetně britského operátora Vodafone nebo společnosti Korea Telecom. Přes partnery bude Google svůj mobil se systémem Android dodávat i registrovaným vývojářům.

Nexus One tedy nepotkává podobný osud jako KIN One nebo KIN Two z produkce Microsoftu. Projekt těchto dvou mobilů orientujících se na uživatele online sociálních sítí byl stornován po několika týdnech prodeje na americkém trhu. I v případě smartphonu Nexus One se ovšem dlouhodobě spekuluje o nevelkém zájmu spotřebitelů. Těmto spekulacím nahrává fakt, že Google oficiálně neupřesňuje jeho prodejnost (přitom si obvykle v Googlu na čísla potrpí) a šéf firmy razantně odmítl přípravy nástupnického modelu. (Google Nexus One Board)

Našli jste v článku chybu?
22. 7. 2010 15:53
Honza (neregistrovaný)
Většina Nexusů se prodává skrz operátory a Googlu se nevyplatí mít svůj e-shop pro přímý prodej.
22. 7. 2010 11:49
petrvlk (neregistrovaný)
Neznám uživatel G1, který by nadával ba spíš naopak, nejlepší HW klávesnice co je na trhu. A u Nexusu to je to samé, uživatelé tohoto telefonu znám hned několik a všichni jsou úplně nadšeni. Já ten Google nějak nechápu?