Hlavní navigace

Nexus One prý v Číně zatím představen nebude

26. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno Google stornoval představení dvou mobilů se systémem Android z produkce společností Motorola a Samsung, které měly přijít na čínský trh. O tom jsme vás již informovali. Na čínský trh se však zatím nehrne ani se svým dlouho očekávaným komunikátorem Nexus One, který je rovněž vybaven systémem Android. Pro Google jej vyrábí HTC. Podle agentury Reuters došlo ke zrušení předvedení prvního mobilu od Googlu čínským softwarovým vývojářům, které se mělo uskutečnit v Pekingu. Zůstane prý jen u…

Nedávno Google stornoval představení dvou mobilů se systémem Android z produkce společností Motorola a Samsung, které měly přijít na čínský trh. O tom jsme vás již informovali. Na čínský trh se však zatím nehrne ani se svým dlouho očekávaným komunikátorem Nexus One, který je rovněž vybaven systémem Android. Pro Google jej vyrábí HTC. Podle agentury Reuters došlo ke zrušení předvedení prvního mobilu od Googlu čínským softwarovým vývojářům, které se mělo uskutečnit v Pekingu. Zůstane prý jen u podobných akcí v Hongkongu a na Tchaj-wanu, které se uskuteční příští týden. Agentuře Reuters to prozradil zdroj blízký společnosti Google, který si přál zůstat v anonymitě.

Zdroj Reuters řekl, že kdyby neměl Google problémy s čínskou vládou, určitě by podobnou akci uspořádal i v Číně. Na začátku roku se zdálo, že Google je po útocích hackerů připraven v nejhorším opustit čínský trh, kterému vládne domácí vyhledávač Baidu. Google totiž vyhlásil, že chce přestat s cenzurou výsledků vyhledávání, což by mu čínský režim jen těžko dovolil. Nyní je rétorika Googlu ovšem mnohem diplomatičtější a cenzura běží dál. Analytici každopádně tvrdí, že spor s čínskou vládou a Googlem může mít velmi neblahý vliv na ty společnosti, které vsadily na Android, za nímž právě Google stojí. Čína má největší mobilní trh na světě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).