V pondělí 21. listopadu roku 1996 vyhlásilo Valné shromáždění Organizace spojených národů toto datum za světový den televize. Stejný rok se konalo i první Světové televizní fórum.
V pondělí 21. listopadu roku 1996 vyhlásilo Valné shromáždění Organizace spojených národů toto datum za světový den televize. Stejný rok se konalo i první Světové televizní fórum.
Podle OSN bylo toto rozhodnutí přijato s cílem dokázat, že televizní vysílání má stále větší dopad na rozhodování tím, že světové události přináší různé konflikty a hrozby pro mír a bezpečnost a že pokrývá i další významné problémy, včetně ekonomických a sociálních.
Den světové televize není určen k oslavě samotného elektronického nástroje, ale spíše k filozofii, kterou reprezentuje. K této příležitosti se dnes večer ve 20 hodin na ČT24 v pořadu 90’ vysílá speciál ze studia SK6, který slibuje mnoho zajímavostí.
Speciální tématický blok ke světovému dni televize představila už dnes ráno ve Studiu 6 Jana Záhorková, vedoucí vysílání Studia 6 a Studia 6 Víkend. Demonstrovala například neustále se prodlužující čas, který diváci tráví před televizní obrazovkou.
Údaje dostupné od roku 2007 do loňského roku se vztahují na cílovou skupinu diváků starších patnácti let.
Zdroj: Graf ATO – Nielsen Admosphere pro Českou televizi
Večer se v pořadu 90’ zpravodajské ČT24, který moderuje Michal Kubal, mohou diváci těšit třeba na názornou ukázku vývoje sledovanosti mimořádných událostí na pozadí toho, kdo je vyrábí a jak je vyrábí.
Hlavními hvězdami večerní relace ale budou zahraniční zpravodajové. Krajánci ale budou ve studiu přítomni pouze virtuálně a představí se formou hologramů z míst, odkud právě vysílají. Večer tak budeme moci posoudit, jak se s takto koncipovanou virtuální realitou dokázalo vypořádat grafické studio České televize.
Zpravodaj České televize ve Spojených státech Martin Řezníček snímaný před zeleným pozadím.
Během pořadu budou také představeny nové technologie, které Česká televize používá při natáčení a vysílání reportáží. Zájemci se seznámí i se způsoby, jak mohou svými příspěvky zasáhnout přímo do vysílání i sami diváci.
Večerní debaty věnované světovému dni televize se kromě jiných hostů zúčastní třeba spisovatel Ondřej Neff, známý třeba díky svým článkům pro web Neviditelný pes, nebo Josef Šlerka, analytik dění na sociálních sítích a vedoucí oboru studujícího nová média na filozofické fakultě pražské Karlovy univerzity.
Kolik hodin denně průměrně sledujete televizi?
Externí spolupracovník DigiZone se specializací na satelitní a terestrické vysílání, dálkový příjem televize i VKV rozhlasu a přítel elektroniky.
Server o českém Internetu. ISSN 1213-0702
Copyright © 1998 – 2018 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Powered by Linux.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.