Hlavní navigace

Nezávislý herní projekt využívající Kickstarter se ukázal jako podvod

2. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vybralo se přes 4 700 dolarů (s cílem vybrat 80 tisíc) aby se ukázalo, že jde o podvod. Přišli na to čtenáři a uživatele Redditu, Something Awful a dalších webů. Řeč je o „Mythic: The Story of Gods and Men“ – měla to být RPG hratelností podobná World of Warcraft a kvalitou grafiky Skyrim. Jenže už samotné popisky byly podezřelé. Příslib tvorby animací díky „přátelům v Disney/Pixar“ a nahrávka soundtracku v „Disney Studios“, například.

Vybralo se přes 4 700 dolarů (s cílem vybrat 80 tisíc) aby se ukázalo, že jde o podvod. Přišli na to čtenáři a uživatele Redditu, Something Awful a dalších webů. Řeč je o „Mythic: The Story of Gods and Men“ – měla to být RPG hratelností po­dobná World of Warcraft a kvalitou grafiky Skyrim. Jenže už samotné popisky byly podezřelé. Příslib tvorby animací díky „přátelům v Disney/Pixar“ a nahrávka soundtracku v „Disney Studios“, například.

Pátrání některých lidí nakonec vedlo k tomu, že zjistili kopírování – screenshoty nepocházely z žádné nové hry, ale šlo o něčí konceptuální práce (pokud máte zájem, najdete zde).  

Content First 2022_tip temata

Pro některé je to důvodem pro kritiku služby Kickstarter, která umožňuje získávat financování a řadě skutečných projektů významně pomohla. Ozývají se hlasy, že neměla dopustit aby se podobný podvodný projekt (kde prý stačilo chvíli hledat na Internetu) vůbec na Kickstarter.com objevil. Tvůrci služby naštěstí proti podobným podvodům mají jeden poměrně účinný mechanismus, ačkoliv se „vybralo“ 4 700 dolarů, žádné peníze ještě nikdo nezískal. Projekt musí v určitém čase získat dostatek příznivců, teprve poté jsou jejich platební/kreditní karty použity pro získání peněz.

Zdroj: Kickstarter video game project exposed as a scam

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.