Hlavní navigace

Nickelodeon začal od července měnit ve vysílání svoje logo

2. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ SCREEN – Stanice od začátku července mění střídavě logo na kratší a delší verzi.

Kanál Nickelodeon, který provozuje společnost Viacom, začal ve vysílání měnit svoje logo. Objevuje se střídavě delší a kratší varianta, přesněji Nickelodeon a Nick. Server DigiZone oslovil společnost Axocom, která kanál zastupuje na českém a slovenském trhu, s dotazem, jestli se mění název kanálu, nebo jen jeho logo. Zdenka Jirků odpověděla, že o změně loga či názvu společnost Axocom není svým klientem informována. V některých internetových zdrojích je ale možné už kanál najít pod zkráceným názvem Nick.

Logo kanálu Nickelodeon je v československé verzi umístěno napravo, v německé nalevo a tam zatím změna na Nick neproběhla. Na československém trhu vysílá Nickelodeon kódovaně, je tedy potřeba si předplatit určitý balíček (u Skylinku například Smart a vyšší). Program lze přepnout do originální jazykové stopy. V Německu vysílá program nekódovaně a je možné jej naladit i v České republice prostřednictvím satelitu z 19,2°. I tam lze jazykovou stopu přepnout do originální.

K TÉMATU – Dětský kanál Nickelodeon začal vysílat širokoúhle

cif-tip-téma-foto

Satelitní služba Digi TV zařadila do nabídky dětský kanál Nickelodeon

V české verzi jsou pořady ukončovány předčasně bez koncových titulků a eventuálního děje v nich. Diváci se tak nemají šanci dozvědět informace například o tvůrcích dabingu. Dabing by měla pro kanál Nickelodeon vyrábět společnost SDI Media. Viacom také moc nedbá na program a uvádí v něm většinou originální názvy. České názvy je pak potřeba ověřit přímo ve vysílání, například uvedené odchycené obrazoky jsou z vysílání seriálu Změna hry včera v 10:20, který je ale v programových plánech uveden pouze pod originálním názvem Game Shakers. V programu také povětšinou chybějí české synopse.

Autor článku

Autor se dlouhodobě zajímá o film a televizní vysílání.