Hlavní navigace

Nizozemsko má přístupnost webů definovanou zákonem

Jiří Macich ml.

Nizozemsko uzákonilo přesné technické požadavky na přístupnost webových stránek veřejné a státní správy. V seznamu daných požadavků se objevuje validní kód dle norem HTML 4.01 nebo XHTML 1.0, oddělení obsahu od formy s pomocí CSS, správné využití alternativního textu u grafických prvků a upravuje také používání skriptů a chování odkazů. Zákon zároveň vyžaduje, aby proprietární souborové formáty (jako je třeba DOC) nahradily formáty otevřené. (webstandards.org)

Nizozemsko uzákonilo přesné technické požadavky na přístupnost webových stránek veřejné a státní správy. V seznamu daných požadavků se objevuje validní kód dle norem HTML 4.01 nebo XHTML 1.0, oddělení obsahu od formy s pomocí CSS, správné využití alternativního textu u grafických prvků a upravuje také používání skriptů a chování odkazů. Zákon zároveň vyžaduje, aby proprietární souborové formáty (jako je třeba DOC) nahradily formáty otevřené. (webstandards­.org)

Našli jste v článku chybu?
17. 1. 2007 23:19
Rdm (neregistrovaný)
Ne, jenže co mu brání si za půl roku požádat o dodatečnou dotaci na opravu chodníku, na který mu nezbylo protože zaplatil pokutu? Jde prostě o to, že i když o ty peníze ten úřad příjde tak se nic neděje, protože si je pak zase vyžádá na nějaký "účel".
17. 1. 2007 20:27
Rdm (neregistrovaný)
Né, že bych s Vámi nesohlasil, ale v době, kdy by tu sankci od úřadu vybíral jiný státní orgán, jsou jakékoliv sankce jen koloběh peněz.