Hlavní navigace

NKS pozitivně vyhodnotila digitální kampaň pro postižené občany

23. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 11. 2009

Speciální kampaň k přechodu na digitální vysílání, kterou pro handicapované spoluobčany připravila Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR se podle národního koordinátora Zdeňka Duspivy osvědčila. Uvedl to na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Pozitivní ohlasy samotných handicapovaných i zpětná vazba z informačních center, internetové poradny nebo speciálních seminářů nám potvrzují, že tyto aktivity osobám se zdravotním postižením přechod na digitální vysílání skutečně usnadňují. Proto v nich budeme pokračovat až do ukončení přechodu na digitální vysílání na celém území republiky v roce 2012, řekl Duspiva.

KL23 hlasovani

Součástí této kampaně jsou informační střediska, semináře, speciální web OZP-Digitalne.cz, přímý kontakt v terénu, školení použití set top boxu a instalace přímo v domácnosti a další aktivity. Z detailní analýzy potřeb handicapovaných spoluobčanů vyplynul celkový koncept kampaně, kterého se držíme od jejího počátku, uvedl Jiří Mánek z občanského sdružení Trianon Čechy, která NKS pomáhá s realizací speciální kampaně. Aby byla kampaň úspěšná, musí být vzhledem k povaze cílové skupiny směřována individuálně, dodal Jiří Vencl z Národní rady osob se zdravotním postižením.

Nyní se spouští specializované části kampaně v územní oblasti Sušice, kde dojde k ukončení zemského analogového televizního vysílání 28. února 2010.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).