Hlavní navigace

NKS upozorňuje na nutnost úprav STA pro digitalizaci

2. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 7. 2009

Bytová družstva a sdružení vlastníků bytových jednotek v územní oblasti Plzeň obdržela v tomto týdnu speciální dopis od Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání. Cílem je upozornit bytová družstva a podobná sdružení, že je třeba upravit společné televizní antény pro příjem digitálního vysílání.

ebf - partner 1

Rozsah úprav závisí na stavu, stáří a udržovanosti konkrétní STA. U starších domů (postavených před rokem 1980) se často doporučuje výměna celých rozvodů i technologie hlavní stanice, uvádí tiskový mluvčí projektu digitalizace Rostislav Starý. V zásadě platí, že ti, kteří STA a rozvody po domě pravidelně udržovali, by neměli mít s úpravou STA žádné větší problémy, řekl národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

Dopis byl rozeslán celkem na 3800 adres v územní oblasti Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje. Je součástí dlouhodobé informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání, která byla zahájena již v loňském roce. NKS již dříve zpracovala materiál „Alternativy řešení příjmu signálu DVB-T prostřednictvím STA“, který v listopadu 2008 ještě aktualizovala.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).