Hlavní navigace

NKS zorganizovala další seminář starosty menších obcí

10. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 11. 2009

V posledních sedmi dnech proběhly setkání se starosty menších obcí, které Národní koordinační skupina využila pro prezentaci nastávajícího digitálního vysílání. Naším cílem bylo vysvětlit klíčovým zástupcům menších obcí po celé republice, proč k digitalizaci dochází, jak je třeba se na ni připravit a kde se občané v těchto regionech mohou dostat k dalším informacím, shrnul přednášku starostům Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání.

Akce Den malých obcí je tradičním setkáním starostů obcí s čelnými představiteli jednotlivých ministerstev a dalšími odborníky nad aktuálními problémy malých obcí zejména z oblasti financování, dopravní obslužnosti, dotační politiky a dalších. Tyto pravidelné termíny využívá i NKS, která pro starosty organizuje semináře o digitalizaci.

ICTZ23

Prezentaci na Dni malých obcí jsme naplánovali jako doplnění dalších aktivit informační kampaně. Oslovili jsme tak důležité zástupce obcí, kteří mají vliv na občany ve svých regionech a mohou informace o procesu digitalizace předávat dále, dodal tiskový mluvčí Starý.

Zároveň připomněl vyhledávač na státním informačním webu Digitálně.tv, který po zadání názvu obce vygeneruje všechny relevantní termíny vztahující se k přechodu na digitální vysílání a ukončení analogového televizního vysílání v daném regionu.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.