Hlavní navigace

Nočním Televizním novinám se zatím nedařilo, přiznal šéf zpráv TV Nova

28. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 2. 2011

Nové zpravodajské relaci Noční Televizní noviny, kterou televize Nova nasadila v rámci rozšíření aktuální publicistiky, se zatím příliš ve sledovanosti nedařilo. Přiznal to i šéf zpravodajství nejsledovanější tuzemské stanice Martin Ondráček v rozhovoru pro časopis Týden. Za tuto skutečnost však podle jeho slov mohou konkrétní viníci, například fotbalové přenosy na České televizi.

K TÉMATU: Divákům se představily nové Televizní noviny TV Nova. Podívejte se

Pětadvacet procent v cílové skupině 15 až 54, což není nijak ohromující. Ovšem to je průměr, hned v prvním týdnu proti nám šel dvakrát atraktivní fotbal, jednou dokonce Sparta s Liverpoolem. Proti tomu se těžce útočí, úplně nás to vygumovalo, přiznal Ondráček s tím, že však tomuto formátu věří. Jako příklad uvedl noční zpravodajství slovenské Markízy, které si své diváky hledalo více než rok. Nechci být cynik, ale teprve až se něco stane, až vznikne skutečná zpravodajská potřeba, ukáže se, zda lidi dokážou ocenit, jak to děláme, konstatoval šéf zpravodajství TV Nova.

BRAND23 Workshop

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak funguje „přenosový batoh“ LiveU, který používají redaktoři Novy?

Nová zpravodajská relace je podle jeho slov určena především pro vzdělanější lidi, hlavně muže, z větších měst, kteří nemusí ráno vstávat, tak čučí do noci na televizi. Noční Televizní noviny jsou tak určeny jak středoškolákům, tak i vysokoškolákům. V tomto rozhovoru se také Ondráček vyjádřil k dotykové obrazovce, kterou si pořídila jako první ČT a až po ní následovala televize Nova. Vedoucí tamního zpravodajství však konstatoval, že zaměstnancům této stanice se jí na rozdíl od veřejnoprávního média podařilo rozpohybovat. Přenosový batoh LiveU, který je další novinkou zpravodajství Novy, vyšel televizi přibližně na milion korun.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).