Hlavní navigace

NOD32 a Smart Security: čtvrtá generace je na světě

2. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zhruba dva týdny po uvolnění release candidate verze přichází finální antivirový program NOD32 4.0 a bezpečnostní balík Smart Security 4.0 od Eset Software. Uživatelé předešlých verzí s platnou licencí mohou bezplatně přejít na čtvrtou generaci, která slibuje zvýšení výkonu a rychlosti, jak bývá u nových verzí nejen bezpečnostního softwaru zvykem. Antivir NOD32 je nyní vybaven ochranou před svou deaktivací bez vědomí uživatele a nástrojem SysRescue, který zjednodušuje vytvoření záchranného CD…

Zhruba dva týdny po uvolnění release candidate verze přichází finální antivirový program NOD32 4.0 a bezpečnostní balík Smart Security 4.0 od Eset Software. Uživatelé předešlých verzí s platnou licencí mohou bezplatně přejít na čtvrtou generaci, která slibuje zvýšení výkonu a rychlosti, jak bývá u nových verzí nejen bezpečnostního softwaru zvykem. Antivir NOD32 je nyní vybaven ochranou před svou deaktivací bez vědomí uživatele a nástrojem SysRescue, který zjednodušuje vytvoření záchranného CD nebo USB flash disku pro následnou opravu systému napadeného počítače.

K novinkám patří také ochrana proti hrozbám zneužívajícím autorun.inf a rozšířená ochrana příchozí pošty, která nyní vedle Microsoft Outlooku podporuje i Windows Live Mail či Mozilla Thunderbird. Firewall v Smart Security 4 přináší i ochranu zabezpečených protokolů (HTTPS, POP3S) a vylepšený antispam rozšiřuje svůj záběr i na již zmíněné programy Windows Live Mail a Mozilla Thunderbird. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.