Hlavní navigace

Nokia chystá na příští rok Ovi Store 2.0

17. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nokia v příštím roce chystá výrazné změny týkající se její služby Ovi Store. Připomeňme, že jde o online obchod s mobilními aplikacemi, s nímž by finský výrobce mobilů rád kráčel ve šlépějích úspěšného AppStore pro uživatele komunikátoru iPhone od společnosti Apple. Ovi Store aktuálně zaznamenává skoro milion stažení aplikací každý den a každý měsíc prý přichází stoprocentní nárůst počtu stažení oproti měsíci předešlému. Nokia ale chce v příštím roce přijít s úplně přepracovanou verzí služby a…

Nokia v příštím roce chystá výrazné změny týkající se její služby Ovi Store. Připomeňme, že jde o online obchod s mobilními aplikacemi, s nímž by finský výrobce mobilů rád kráčel ve šlépějích úspěšného AppStore pro uživatele komunikátoru iPhone od společnosti Apple. Ovi Store aktuálně zaznamenává skoro milion stažení aplikací každý den a každý měsíc prý přichází stoprocentní nárůst počtu stažení oproti měsíci předešlému. Nokia ale chce v příštím roce přijít s úplně přepracovanou verzí služby a o té současné mluví jako o dočasné podobě.

Ovi Store 2.0, jak Nokia interně novou verzi své služby pro online distribuci mobilních aplikacemi nazývá, má nabídnout větší spolehlivost a rychlost i přátelštější uživatelské rozhraní. Cílem Nokie je také Ovi Store prezentovat vývojářům aplikací jako zajímavý zdroj zisků. Pracuje třeba na lepším dodávání analytických dat k informacím o Ovi Store pro vývojáře a má v plánu zavést možnost tzv. in-app plateb, kdy by zákazníci mohli platit (třeba za plnou verzi) rovnou z jednotlivých aplikací. (Mobile Entertainment News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).