Hlavní navigace

Nokia uvedla ještě levnější Lumii pro trhy rozvojové, a vydá dluhopisy

Marek Janouš

Nokia Lumia 510 Nokia dnes oficiálně ohlásila ještě levnější Lumii, model 510, který má stát kolem dvou set dolarů a určen je především pro velké trhy rozvojové, jako je Indie, Čína a Indočína, a také latinská Amerika. Prodávat se začne v listopadu. Do Česka však oficiální cestou dorazí teprve na počátku roku 2013.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nokia Lumia 510

Nokia Lumia 510

Nokia dnes oficiálně ohlásila ještě levnější Lumii, model 510, který má stát kolem dvou set dolarů a určen je především pro velké trhy rozvojové, jako je Indie, Čína a Indočína, a také latinská Amerika. Prodávat se začne v listopadu. Do Česka však oficiální cestou dorazí teprve na počátku roku 2013.

V telefonu je Windows Phone pouze verze 7.5. Čtyřpalcový displej má 800 × 480 pixelů. Kamera s automatickým zaostřováním je 5Mpix. Telefon má 256 MB RAM a 4 GB vnitřního úkožiště; je bez zdířky na paměťovou kartu. CPU je Snapdragon S1.

Nokia dnes také ohlásila záměr vydat nezajištěné směnitelné dluhopisy, které vyprší v roce 2017, kdy je půjde směnit za běžné akcie společnosti. Získat tak chce 750 milionů euro. Dluhopisy budou nabídnuty ve zrychleném procesu vybraným mezinárodním institucionálním investorům.