Hlavní navigace

Nokia mění některé nabíječky, hrozí úraz elektrickým proudem

Jiří Macich ml.

Nokia včera začala měnit svým zákazníkům teoreticky rizikové nabíječky. Při rutinní kontrole kvality se přišlo na to, že u některých typů nabíječek se může uvolnit plastový kryt a pak hrozí úraz elektrickým proudem. O žádném reálném incidentu však finská jednička mezi výrobci mobilních telefonů zatím neví. Problém se netýká všech nabíječek, které Nokia dodává ke svým mobilům. Konkrétně by mělo jít o nabíječky vyrobené společností BYD od 15. června do 9. srpna 2009 typu AC-3U a AC-3E a nabíječky…

Doba čtení: 1 minuta

Nokia včera začala měnit svým zákazníkům teoreticky rizikové nabíječky. Při rutinní kontrole kvality se přišlo na to, že u některých typů nabíječek se může uvolnit plastový kryt a pak hrozí úraz elektrickým proudem. O žádném reálném incidentu však finská jednička mezi výrobci mobilních telefonů zatím neví. Problém se netýká všech nabíječek, které Nokia dodává ke svým mobilům. Konkrétně by mělo jít o nabíječky vyrobené společností BYD od 15. června do 9. srpna 2009 typu AC-3U a AC-3E a nabíječky od stejné firmy typu AC-4U vyrobené od 13. dubna do 25. října tohoto roku.

Tyto nabíječky mohly být prodány s přístrojem Nokia nebo jako samostatné příslušenství. Vaší nabíječky se tento program netýká, pokud jste ji zakoupili před 15. červnem 2009 (modely AC-3U a AC-3E) nebo před 13. dubnem 2009 (model AC-4U) ani pokud jde o podobný model nabíječky vyrobený jiným dodavatelem, vzkazuje Nokia zákazníkům. Návod, jak rozpoznat typ nabíječky, naleznete na webu Programu výměny nabíječek, kde lze eventuálně i hned zažádat o poslání náhradní nezávadové nabíječky.

Našli jste v článku chybu?