Hlavní navigace

Nokia N900 v Česku za orientační cenu 15 500 korun

11. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nokia oznámila zahájení výroby a distribuce jejího nového internetového tabletu Nokia N900 s linuxovou platformou Maemo 5. V České republice se začne prodávat na přelomu listopadu a prosince, orientační cena pro český trh činí 15 500 korun. K dostání bude výhradně ve značkových prodejnách Nokia v Praze a Brně a v e-shopu Alza.cz. Nokia N900 je poměrně zajímavý kousek hardwaru s procesorem ARM Cortex-A8 a 256 MB operační paměti (+ až 768 MB virtuální paměti). Interní paměť o kapacitě 32 GB bude…

Nokia oznámila zahájení výroby a distribuce jejího nového internetového tabletu Nokia N900 s linuxovou platformou Maemo 5. V České republice se začne prodávat na přelomu listopadu a prosince, orientační cena pro český trh činí 15 500 korun. K dostání bude výhradně ve značkových prodejnách Nokia v Praze a Brně a v e-shopu Alza.cz. Nokia N900 je poměrně zajímavý kousek hardwaru s procesorem ARM Cortex-A8 a 256 MB operační paměti (+ až 768 MB virtuální paměti). Interní paměť o kapacitě 32 GB bude možné rozšířit díky slotu pro microSD karty až o dalších 16 GB.

Dotykový displej o úhlopříčce 3,5" poběží v rozlišení 800×480 pixelů (WVGA). Přístup na Internet má obstarat podpora pro GPRS, EDGE, HSPA, WCDMA a WiFi (b/g). Ve výbavě nebude chybět Bluetooth 2.1, výstup do televize, možnost synchronizace dat s Outlookem, navigace A-GPS s aplikací Ovi Maps, pětimegapixelový fotoaparát Carl Zeiss s automatickým ostřením a dvojitým LED bleskem, přední webová kamera s VGA rozlišením, stereofonní reproduktory a běžný výstup na sluchátka. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.