Hlavní navigace

Nokia nastínila parametry svého prvního netbooku

Jiří Macich ml.

Nokia se skutečně pouští vedle různých mobilů, komunikátorů a internetových tabletů také do výroby netbooků. Jednička mezi výrobci mobilů začne cestu do světa osobních počítačů novým netbookem Nokia Booklet 3G, který je vybaven 10,1" displejem a váží 1,25 kilogramu. Nokia o svém novém produktu tvrdí, že je schopen fungovat na baterii přes 12 hodin. Netbook s hliníkovým šasi bude dodáván s MS Windows. Nokia zatím v oficiálních materiálech pro média nespecifikovala použitou verzi, ale podle…

Nokia se skutečně pouští vedle různých mobilů, komunikátorů a internetových tabletů také do výroby netbooků. Jednička mezi výrobci mobilů začne cestu do světa osobních počítačů novým netbookem Nokia Booklet 3G, který je vybaven 10,1" displejem a váží 1,25 kilogramu. Nokia o svém novém produktu tvrdí, že je schopen fungovat na baterii přes 12 hodin. Netbook s hliníkovým šasi bude dodáván s MS Windows. Nokia zatím v oficiálních materiálech pro média nespecifikovala použitou verzi, ale podle propagačních videí půjde zřejmě o Windows 7.

Nokia Booklet 3G bude využívat procesor Intel Atom Z530 s taktovací frekvencí 1,6 GHz. Podle obrázků nebude vybaven tradiční optickou jednotkou. Ve výbavě ale naopak bude čtečka paměťových karet (SD), A-GPS navigace, vestavěná webová kamera nebo podpora technologie Bluetooth. O internetovou konektivitu se má postarat například podpora WiFi nebo 3G/HSPA. Z obrázků je patrná také trojice portů USB 2.0 a HDMI výstup i výstup na sluchátka. Bližší informace o konfiguraci a výbavě se veřejnost dozví v rámci konference Nokia World dne 2. září 2009. (CNET News, tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?