Hlavní navigace

Nokia odmítá, že by chystala komunikátor s Androidem

8. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Finská Nokia se nezařazuje do prodlužující se fronty výrobců mobilních telefonů, kteří oznamují modely založené na platformě Android, eventuálně je již uvádějí na trh. Jednička mezi výrobci mobilních telefonů tento týden rezolutně dementovala zvěsti, že i v její nabídce by se mohl objevit komunikátor využívající otevřenou platformu, za kterou stojí Google. Pro Nokii je prioritou stále Symbian coby systém, se kterým chce na moderních mobilech pracovat. Android pronikl mj. na komunikátory…

Finská Nokia se nezařazuje do prodlužující se fronty výrobců mobilních telefonů, kteří oznamují modely založené na platformě Android, eventuálně je již uvádějí na trh. Jednička mezi výrobci mobilních telefonů tento týden rezolutně dementovala zvěsti, že i v její nabídce by se mohl objevit komunikátor využívající otevřenou platformu, za kterou stojí Google. Pro Nokii je prioritou stále Symbian coby systém, se kterým chce na moderních mobilech pracovat. Android pronikl mj. na komunikátory tchajvanského HTC, dosavadní bašty Windows Mobile. To zvěsti o mobilu značky Nokia se systémem Android jenom podporuje.

Nokia je ale zatím neústupná. V minulosti opakovaně dementovala podobně zaručené zprávy o přípravách komunikátoru s Windows Mobile. Přitom zástupci Microsoftu se netají tím, že by s Nokii na komunikátorech se svým systémem rádi spolupracovali. Nokia vedle Symbianu používá ještě linuxovou platformu Maemo na svých internetových tabletech. Podle některých spekulací by právě nová generace tabletů mohla být průkopníkem v nasazování systému Android na zařízení značky Nokia. (Reuters)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).