Hlavní navigace

Nokia pokračuje v rozprodávání svého majetku

Martin Vyleťal

Ve snaze získat hotovost se Nokia zbavuje dalších kancelářských budov ve Finsku, které ale hodlá i nadále využívat.

Manažeři Nokie přišli na způsob jak do firmy, které se stále nedaří prorazit na trhu smartphonů, napumpovat potřebnou hotovost. Začali rozprodávat její majetek. Nejdříve přišlo loni v prosinci na řadu samotné sídlo společnosti ve finském Espoo. Za Nokia House, ve kterém pracuje více než tisícovka zaměstnanců, zaplatila finská firma Exilion 170 milionů eur. 


Autor: Nokia

Nokia chce ale své sídlo využívat i nadále. Bude si ho od společnosti Exilion pronajímat za dosud nezveřejněnou částku. Finanční ředitel Nokie Timo Ihamuotila vysvětloval prodej budovy tím, že vlastnit nemovitosti není hlavním předmětem podnikání finského výrobce mobilních telefonů.

Dnes ohlásili zástupci Nokie prodej dalšího souboru budov. Jedná se o areál Peltola ve městě Oulu. Finská společnost Technopolis, která se specializuje na pronájem kancelářských a skladovacích prostor, zaplatí za 37 600 m2 kancelářských ploch 31,7 milionů eur.

EBA_24.5.

Areál Peltola ve městě Oulu.

Areál Peltola ve městě Oulu.

Ani v tomto případě se zaměstnanci Nokie stěhovat nebudou. Firma si od společnosti Technopolis totiž pronajme prostory, které v areálu v současné době využívá.

Zdroj: TechCrunch

Našli jste v článku chybu?
13. 2. 2013 15:32
ruups (neregistrovaný)

primarne na to aby vyrobcovia neboli len dodavatelmi HW ale celeho baliku, HW pocnuc, cez SW az po sluzby musia mat dostatocne silny brand, viziu a hlavne musia prist s niecim co uzivatelov zaujme. A prinesu platformu na ktorej bude par hier a aplikacii tak zakaznici to jednoducho nebudu akceptovat. Aj to je jeden z dovodov pretoze BB tak podporuje vyvojarov kadejakymi darcekmi ci dotovanim predaja. Nokia a ani SE dnes uz jednoducho na to nemaju a otazka je ci a co dokaze naburat duopol iOS, And…

13. 2. 2013 10:47
. (neregistrovaný)

Asi to dostali tak lacino, že todle je nejlepší způsob, jak co nejvíce vydělat.

Podobně v 90. letech, když se zde privatizovalo za Klause. Z Franty se stal "kapitalista", vzal si úvěr koupil od Klause fabriku a místo aby investoval, tak rozebral aktiva (stáhl prachy z účtů, co mohl to prodal). Výnos zaručený. Místo aby dále investoval, modernizoval a riskoval, že mu to nevyjde. Navíc úvěr za který to kupoval obvykle nezaplatil, takže o to to měl lacinější. Čest vyjímkám.