Hlavní navigace

Nokia připravuje mapovou aplikaci pro iOS, současně oznámila spolupráci na vývoji Firefox OS

14. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Představitelé společnosti Nokia oznámili, že firma připravuje novou mapovou aplikaci pro operační systém iOS. Bezplatná aplikace postavená na HTML5 by měla být dostupná v Apple App Store následujících týdnech. Nokia současně plánuje vydat sadu nástrojů pro vývojáře, aby mohli využít mapy Nokie při vývoji aplikací pro platformu Android. API pro Android by mělo být k dispozici počátkem příštího roku. Nokia bude mapové aplikace a lokalizační služby nabízet nově pod značkou HERE.

Představitelé společnosti Nokia oznámili, že firma připravuje novou mapovou aplikaci pro operační systém iOS. Bezplatná aplikace postavená na HTML5 by měla být dostupná v Apple App Store následujících týdnech.

Nokia současně plánuje vydat sadu nástrojů pro vývojáře, aby mohli využít mapy Nokie při vývoji aplikací pro platformu Android. API pro Android by mělo být k dispozici počátkem příštího roku. Nokia bude mapové aplikace a lokalizační služby nabízet nově pod značkou HERE.

Nokia rovněž uzavřela partnertsví s Mozillou a bude se podílet na vývoji mapových funkcí připravovaného operačního systému Firefox.

S rozšířením 3D map má pomoci akvizice americké společnosti Earthmine, která vyvinula novou technologii záznamu 3D dat. Transakce by měla být uzavřena do konce letošního roku.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.