Hlavní navigace

Nokia připravuje mapovou aplikaci pro iOS, současně oznámila spolupráci na vývoji Firefox OS

Martin Vyleťal

Představitelé společnosti Nokia oznámili, že firma připravuje novou mapovou aplikaci pro operační systém iOS. Bezplatná aplikace postavená na HTML5 by měla být dostupná v Apple App Store následujících týdnech. Nokia současně plánuje vydat sadu nástrojů pro vývojáře, aby mohli využít mapy Nokie při vývoji aplikací pro platformu Android. API pro Android by mělo být k dispozici počátkem příštího roku. Nokia bude mapové aplikace a lokalizační služby nabízet nově pod značkou HERE.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Představitelé společnosti Nokia oznámili, že firma připravuje novou mapovou aplikaci pro operační systém iOS. Bezplatná aplikace postavená na HTML5 by měla být dostupná v Apple App Store následujících týdnech.

Nokia současně plánuje vydat sadu nástrojů pro vývojáře, aby mohli využít mapy Nokie při vývoji aplikací pro platformu Android. API pro Android by mělo být k dispozici počátkem příštího roku. Nokia bude mapové aplikace a lokalizační služby nabízet nově pod značkou HERE.

Nokia rovněž uzavřela partnertsví s Mozillou a bude se podílet na vývoji mapových funkcí připravovaného operačního systému Firefox.

S rozšířením 3D map má pomoci akvizice americké společnosti Earthmine, která vyvinula novou technologii záznamu 3D dat. Transakce by měla být uzavřena do konce letošního roku.

Zdroj: tisková zpráva