Hlavní navigace

Nokia propustí 1700 lidí a další pošle na nucené dovolené

19. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Finská Nokia je další technologickou firmou, která oznámila masivní propouštění. Jednička mezi výrobci mobilních telefonů si chce utáhnout opasek propuštěním celkem 1700 lidí. Zeštíhlovat budou muset různé divize prakticky po celém světě. Na konci loňského roku Nokia měla téměř 126 000 zaměstnanců a už začátkem letošního roku oznámila, že v hlavní divizi mobilních telefonů hodlá snížit náklady o více než 700 milionů eur. Propouštět se ovšem bude i v marketingové divizi, v divizi firemního…

Finská Nokia je další technologickou firmou, která oznámila masivní propouštění. Jednička mezi výrobci mobilních telefonů si chce utáhnout opasek propuštěním celkem 1700 lidí. Zeštíhlovat budou muset různé divize prakticky po celém světě. Na konci loňského roku Nokia měla téměř 126 000 zaměstnanců a už začátkem letošního roku oznámila, že v hlavní divizi mobilních telefonů hodlá snížit náklady o více než 700 milionů eur. Propouštět se ovšem bude i v marketingové divizi, v divizi firemního vývoje a podpory. O práci by mělo přijít 700 lidí z Finska, kde Nokia hodlá podle ČTK uzavřít své výzkumné centrum. Kvůli omezení výroby pošle dočasně na nucenou dovolenou dalších 2500 zaměstnanců. První tisícovce lidí, kteří se rozhodnou firmu opustit dobrovolně, Nokia nabízí speciální program odstupného. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).