Hlavní navigace

Nokia propustí dalších deset tisíc lidí

Marek Janouš

Akcie Nokie dnes spadly zhruba na dvě eura — poté, co společnost oznámila záměr propustit dalších deset tisíc lidí, a ohlásila, že ztráty ve druhém čtvrtletí budou větší, než očekávala. Tři viceprezidenti odstoupí, ale Stephen Elop věří, že i toto propouštění je krokem na cestě k dlouhodobé konkurenceschopnosti Nokie.

Akcie Nokie dnes spadly zhruba na dvě eura — poté, co společnost oznámila záměr propustit dalších deset tisíc lidí, a ohlásila, že ztráty ve druhém čtvrtletí budou větší, než očekávala. Tři viceprezidenti odstoupí, ale Stephen Elop věří, že i toto propouštění je krokem na cestě k dlouhodobé konkurenceschop­nosti Nokie.

Zdroj: Financial Times

Našli jste v článku chybu?
15. 6. 2012 11:31
HáRoš (neregistrovaný)

Nokia nepropouští kvůli poklesu akcií ale kvůli poklesu zájmu o její telefony. Pokud firma neprodává, nemá co vyrábět, proč by lidi držela? Co kdyby se to náhodou zlepšilo? Nezlepší... Ryba smrdí od hlavy, napřed by se musel vyházet sám management, který připustil harakiri s operačními systémy. Dnes je jiná doba a Baťa by nevěřícně koukal na flexibilitu pracovních sil.

IMHO Nokii dnes zachrání už jen fúze s někým, kdo má co prodávat. Viděl bych to asi tak, že Nokii pohltí Samsung a značku si po…

14. 6. 2012 17:50
JKL (neregistrovaný)

Ve výrobním průmyslu to takto nefunguje! Není možné propustit 10 000 zaměstnanců jenom proto, že klesly akcie. Je potřeba snížit marže, třeba až lehce do mínusu a nebo snížit mzdy, ukládat vklady zaměstnanců u sebe, ale NEPROPOUŠTĚT!

Až se situace zlepší, tak se pak taková firma nemůže rozjet z fleku.

Chápu, že tohle se v Excelovském grafu vyjádřit dost dobře nedá, ale je to tak. Navíc propouštění zahahuje spirálu ekonomické recese a tím odbyt ještě klesá.

Existuje jediná cesta: MAKAT,…