Hlavní navigace

Nokia se Symbianu nevzdává, Android nasazovat nehodlá

Jiří Macich ml.

Na našem sesterském serveru Root.cz si můžete přečíst dnes publikovaný rozhovor s Igorem Šmerdou ze společnosti Nokia, kde má na starost koordinaci produktových a marketingových aktivit spojených s uvádění nových mobilních zařízení na trh v České republice a na Slovensku. Rozhovor se točí okolo chytrých mobilů a internetových tabletů, plánech Nokie s platformami Symbian a Maemo a obecně o budoucnosti mobilních operačních systémů. Igor Šmerda mimo jiné říká, že Nokia neplánuje pohřbít Symbian…

Doba čtení: 1 minuta

Na našem sesterském serveru Root.cz si můžete přečíst dnes publikovaný rozhovor s Igorem Šmerdou ze společnosti Nokia, kde má na starost koordinaci produktových a marketingových aktivit spojených s uvádění nových mobilních zařízení na trh v České republice a na Slovensku. Rozhovor se točí okolo chytrých mobilů a internetových tabletů, plánech Nokie s platformami Symbian a Maemo a obecně o budoucnosti mobilních operačních systémů. Igor Šmerda mimo jiné říká, že Nokia neplánuje pohřbít Symbian ani nasazovat Android.

Maemo tu bylo dřív a já věřím tomu, že Google se rozhlížel po tom, co je k dispozici na mobilních platformách. A jistě měl seriózní důvody proč se nepřidat k Maemo a začít vyvíjet vlastní Android. My jsme začali s Maemo podstatně dříve a chceme se této platformy držet. Podívejte se, kde byl Android v roce 2005, kde byly různé LiMo aktivity. My jsme už měli funkční linuxové tablety s podporou a servisem, zatímco ostatní se ještě rozhodovali, jestli to vůbec má smysl, uvedl Igor Šmerda.

Našli jste v článku chybu?