Hlavní navigace

Nokia uvede v září na trh tablet s operačním systémem Windows RT

16. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Digiwo
Zařízení s čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 800 a podporou LTE by mělo být představeno v druhé polovině září. Do prodeje půjde nejdříve ve Spojených státech.

Finský výrobce už delší dobu dával najevo, že se chce svézt na vlně popularity tabletů. Podle informací redaktorů The Verge vstoupí na pole tabletů již koncem příštího měsíce. Právě poslední zářijový týden by měl být v New Yorku oficiálně představen tablet s kódovým označením Vanquish. 

Na čínském webu Digiwo se objevil snímek, který má údajně zobrazovat podobu nového tabletu od Nokie.
Autor: Digiwo

Na čínském webu Digiwo se objevil snímek, který má údajně zobrazovat podobu nového tabletu od Nokie.

Podle dostupných informací by se mělo jednat o zařízení s úhlopříčkou displeje 10,1 palců s rozlišením 1920×1080 pixelů. Uvnitř by měl být čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 taktovaný na frekvenci 2,15 GHz. Vnitřní úložiště dat nabídne kapacitu 32 GB. Zdali bude tablet vybaven slotem pro microSD karty není zřejmé. Nebude ale chybět plnohodnotný port USB 3.0 a miniHDMI konektor. Uživatelé se mohou těšit také na podporu LTE.

ebf - tip do článku - debata

Tablet bude dodáván s operačním systémem Windows RT 8.1. K dispozici by měl být v několika barevných provedeních. Spekuluje se též, že Nokie nabídne k tabletu speciální pouzdro s baterií, která prodlouží výdrž zařízení.

Zdroj: The Verge

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).