Hlavní navigace

Nokia zažalovala Apple kvůli dalším sedmi patentům

5. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Právníci společností Nokia a Apple budou mít zřejmě na pár let o práci postaráno. Mezi oběma firmami doslova zuří patentová válka. Pomyslný první výstřel provedla loni v říjnu Nokia, když u amerického federálnímu soudu v Delawaru podala žalobu na Apple, ve které jej viní z porušení deseti patentů. Apple si nenechal nic líbit a naopak zažaloval Nokii, který prý porušuje pro změnu třináct jeho patentů. Nokia ještě na sklonku minulého roku otevřela druhou frontu, když podala stížnost k…

Právníci společností Nokia a Apple budou mít zřejmě na pár let o práci postaráno. Mezi oběma firmami doslova zuří patentová válka. Pomyslný první výstřel provedla loni v říjnu Nokia, když u amerického federálnímu soudu v Delawaru podala žalobu na Apple, ve které jej viní z porušení deseti patentů. Apple si nenechal nic líbit a naopak zažaloval Nokii, který prý porušuje pro změnu třináct jeho patentů. Nokia ještě na sklonku minulého roku otevřela druhou frontu, když podala stížnost k International Trade Centre (ITC), tedy americké komisi pro zahraniční obchod.

V ní Apple viní z porušení dalších sedmi patentů a právě jich se týká i další žaloba, kterou Nokia na Apple podala a to opět u federálnímu soudu v Delawaru. Sporné patenty se týkají uživatelského rozhraní, vestavěných fotoaparátů nebo antény. Podle Nokie však Apple neporušuje její patenty jen u svého dnes už takřka legendárního telefonu iPhone, kterým razantně vstoupil na mobilní trh. Porušení patentů se prý má dopouštět prakticky ve všech svých produktech včetně kapesních multimediálních přehrávačů a osobních počítačů. Je pravděpodobné, že soudní tahanice se potáhnou několik let. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.