Hlavní navigace

Norsko chce zakázat Google Analytics

21. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

TechCrunch upozorňuje na snahu Norského úřadu na ochranu dat (www.datatilsynet.no/English/), který podle norského tisku (Aftenposten a Digi.no) označil Google Analytics za nelegální a pokud Google nepřistoupí na změny, jeho používání v Norsku zakáže. Zajímavé na tom je, že tamní úřad se opírá o postoj EU, který považuje IP adresu za „osobní údaj“ a Norsko chce Google zamezit aby „IP adresy shromažďoval“ a také ukončil sledování chování uživatelů s následným využíváním pro své inzertní aktivity.…

TechCrunch upozorňuje na snahu Norského úřadu na ochranu dat (www.datatilsynet.no/English/), který podle norského tisku (Aftenposten a Digi.no) označil Google Analytics za nelegální a pokud Google nepřistoupí na změny, jeho používání v Norsku zakáže.

Cloud 22 temata

Zajímavé na tom je, že tamní úřad se opírá o postoj EU, který považuje IP adresu za „osobní údaj“ a Norsko chce Google zamezit aby „IP adresy shromažďoval“ a také ukončil sledování chování uživatelů s následným využíváním pro své inzertní aktivity. Norsko požaduje, aby Google aktualizoval Podmínky užívání služby, přestal sdílet data z Google Analytics s dalšími svými službami a anonymizoval získaná data a IP adresy.

Tentýž úřad v lednu tohoto roku označil Google Apps za nelegální, také s ohledem na ochranu osobních údajů. Ostrá kritika Google Apps se přitom může vztahovat na jakékoliv cloudové služby. Stejně tak jako snaha zakázat Google Analytics ignorující jakékoliv další služby na sledování návštěvnosti je poněkud zvláštní.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.