Hlavní navigace

Norton 2009: Symantec slibuje vyšší výkon i ochranu online hráčů

21. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Symantec uvolnil pro zájemce o vyzkoušení betaverze některých svých bezpečnostních programů z produktové řady na příští rok. Konkrétně jde o Norton Internet Security 2009 a Norton AntiVirus 2009, které jsou zdarma ke stažení na http://www.symantec.com/norton-beta/. Na seznamu změn jsou tři stovky položek. Na základě informací od našich klientů jsme se v této verzi zaměřili na výkon, tvrdí Vladimír Špička z českého Symantecu. Řada 2009 má mít jen poloviční nároky na operační paměť ve srovnání s…

Symantec uvolnil pro zájemce o vyzkoušení betaverze některých svých bezpečnostních programů z produktové řady na příští rok. Konkrétně jde o Norton Internet Security 2009 a Norton AntiVirus 2009, které jsou zdarma ke stažení na http://www.sy­mantec.com/nor­ton-beta/. Na seznamu změn jsou tři stovky položek. Na základě informací od našich klientů jsme se v této verzi zaměřili na výkon, tvrdí Vladimír Špička z českého Symantecu. Řada 2009 má mít jen poloviční nároky na operační paměť ve srovnání s předchozí (resp. současnou) verzí.

KL24

Na výkonu se má příznivě projevit i nová technologie nazvaná Norton Insight, která redukuje potřebu skenování souborů. Poznatky získané od milionů uživatelů produktů Norton umožňují technologii Norton Insight vyhnout se zbytečnému skenování souborů nacházejících se ve většině počítačů a které byly statisticky vyhodnoceny jako důvěryhodné, popisuje novinku tisková zpráva.

Norton Indetify Safe v balíčku Norton Internet Security 2009 se vedle ochrany identity uživatele při online finančních operacích a transakcích zaměřuje i na ochranu při hraní online her. Právě vykrádání dat z online her patří k časté funkčnosti momentálně nejrozšířenějších typů malwaru, což potvrzují i statistiky konkurenční společnosti Eset. Norton Internet Security 2009 přináší také funkci Home Networking pro správu zařízení, která jsou připojena do domácí počítačové sítě. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).