Hlavní navigace

Nova a Barrandov nepočítají se vznikem satelitní karty bez servisního poplatku

25. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

TV Barrandov považuje zavedení vlastních dekódovacích karet za nekomfortní a v podstatě zbytečné. Zamítavé stanovisko poskytla v této záležitosti i televize Nova.

Satelitní karty, které budou oproštěny od takzvaného servisního poplatku, jež zavedly od září služby CS Link a Skylink, budou mít pouze Česká televize a Prima Group. Zbývající komerční skupiny, tedy Nova Group a TV Barrandov, serveru DigiZone.cz potvrdily, že s tímto krokem nepočítají. Tento krok v tuto chvíli neplánujeme, uvedla stručně Marie Fianová z tiskového oddělení Novy. Podobně je na tom i TV Barrandov, která podala naši redakci v podstatě stejné, i když obsáhlejší stanovisko.

MM socky3

K TÉMATU: Paradox satelitního servisního poplatku: Vlastní kartu bude mít po ČT i Prima

Neumím si představit, čím je to komfortní, když bude mít uživatel pro určitou televizní skupinu vlastní kartu. Když jsme se nedokázali dohodnout všichni na jedné kartě, ztrácí tento krok význam, řekl DigiZone.cz technický ředitel televize Barrandov Michal Kratochvíl. Televize nepřipravuje emisi vlastních dekódovacích karet, potvrdil Kratochvíl, ale dodal: Mysleli jsme však na kabelové operátory, se kterými jsme tuto problematiku vyřešili jinak.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.