Hlavní navigace

Nova a ČT 1 měly v srpnu nejnižší sledovanost za několik posledních let

24. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
24. 9. 2008

Letní olympijské hry v Pekingu, které většina diváků sledovala na televizních programech ČT 2 a ČT 4 Sport, srazily v srpnu sledovanost televize Nova a veřejnoprávního programu ČT 1 na mnohaleté minimum. Celodenní průměrný podíl Novy na publiku starším patnácti let dosáhl pouze 32,4 procenta, což bylo o 3,1 procentního bodu méně než v červenci.

K TÉMATU: Rekordní srpen pro ČT 4 Sport: denně v průměru 440 tisíc diváků

KL24

ČT 1 si oproti červenci pohoršila v celodenním průměrném podílu na trhu o 1,7 procentního bodu na 19,7 procenta. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti, které pro Asociaci televizních organizací provádí společnost Mediaresearch a které zveřejnila agentura ČTK. Pohoršila si také Prima, a to o 1,7 procentného bodu na 18,3 procenta, ale to je ve srovnání s výsledky sledovanosti této televize v prvním pololetí letošního roku poměrně slušný výsledek.

Česká televize už v úterý informovala o tom, že přenosy a záznamy z LOH 2008 v Pekingu zvedly sledovanost jejího digitálního kanálu ČT 4 Sport na historické maximum. V srpnu lidé strávili u televizorů v průměru tři hodiny denně, což je o čtvrthodinu více než v červenci a o 18 minut více než loni v srpnu. Během hlavního vysílacího času od 19 do 23 hodin sledovalo v srpnu televizi hodinu a 16 minut, tedy o dvě minuty více než v červenci a o minutu méně než loni v srpnu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).