Hlavní navigace

Nová asociace rádií odmítá diginovelu, připraví vlastní pozměňovací návrh

27. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 2. 2009

Spor mezi několika regionálními komerčními rádii, která si před časem na protest proti způsobu přípravy novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, která má řešit rozhlasovou digitalizaci, založila vlastní Národní rozhlasovou asociaci (NRA), veřejně odmítá podpořit návrh, který nyní projednávají poslanci ve sněmovně. Podle předsedy NRA Pavla Foretníka totiž novela nahrává pouze velkým rádiím a rozhlasovým sítím.

ROZHOVOR: Jiří Hrabák: Rozhlasová diginovela prospěje všem, i menším rádiím

cif-tip-firmy

Konstatujeme, že novela, včetně nových kompromisních návrhů vyjadřuje výhradně zájmy broadcasterů, kteří vlastní celoplošné stanice a sítě, a kteří již nyní ovládají téměř 100 % národního trhu. Novela je ve svém důsledku likvidační pro regionální a lokální rádia. Vede k další monopolizaci trhu a zániku programové a obchodní plurality, napsal Foretník v oficiální tiskové zprávě NRA.

Nová asociace připraví podle svého předsedy komplexní pozměňovací návrh k novele, který bude příznivější pro malá regionální rádia. NRA vznikla odštěpením desítky menších rádií od Asociace provozovatelů soukromého vysílání (APSV), jež stojí za celým nápadem rozhlasové diginovely a sdružuje naprostou většinu provozovatelů rozhlasového vysílání v tuzemsku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.