Hlavní navigace

Nova Cinema bude určitě příští rok, zatím podala žádost o licenci

19. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 10. 2007

Nového filmového kanálu Nova Cinema se diváci dozajista dočkají v příštím roce, ale zda tento program odstartuje už letos v prosinci, není jisté. Konkrétní datum rozjezdu jsme zatím neřekli, dosud máme podány příslušné žádosti u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), řekl Hospodářským novinám generální ředitel Novy Petr Dvořák s tím, že v příštím roce diváci Novu Cinema určitě naladí.

Předseda RRTV Václav Žák dnes serveru DigiZone.cz nepotvrdil, že by se rada žádostí Novy o vydání licence pro nový program Nova Cinema zabývala. O tom, zda taková žádost dorazila na náš úřad, nevím. Věděl by to spíš jeho vedoucí pan Bartoš, řekl Žák. Radní by se mohli žádostí zabývat nejdříve na svém zasedání příští týden.

Marketing Meeting balicek

Týdeník Marketing&Media uvedl, že filmový kanál Novy, inspirovaný rumunskou stanicí Pro Cinema, odstartuje už letos v prosinci. Dalším alternativou je březen příštího roku s tím, že Nova Cinema by zpočátku vysílala prostřednictvím kabelových rozvodů, IPTV a satelitu. Nemá jít o prémiový, tedy zvlášť zpoplatněný program a Nova na něm chce vysílat reklamu.

Petr Dvořák v rozhovoru pro HN potvrdil, že Nova počítá s nabízením balíčků reklamních časů na hlavním programu, Galaxii sport a Nově Cinema. Součástí nabídky bude i kompletní balík reklamy nejen na hlavním programu, ale také na Galaxii Sport a případně na novém filmovém kanálu. Samozřejmě do toho zahrnujeme i prodej reklamy na internetu, prohlásil ředitel Novy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).