Hlavní navigace

Nova Cinema nasadí proti zprávám ČT a Primy reality show Amazing Race

16. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 12. 2011

UVNITŘ PRESS KIT Ubrat diváky hlavních zpravodajských relací České televize a Primy se bude od 16. ledna snažit filmový kanál Nova Cinema, který na každý všední den od 19:00 nasadí americkou reality show Amazing Rce: O milion kolem světa! Cesta k milionovému pokladu, za kterým cestují soutěžní páry po celém světě a přes různé destinace, je plná náročných úkolů, nečekaných výzev a vyčerpávajících cest, přiblížil Martin Šnýdr z PR oddělení Novy.

PRESS KIT: Nova Cinema uvede legendární reality show Amazing Race: O milion kolem světa! (PDF, 856 kB)

MM socky3

V každé sérii Amazing Race soutěží 11 dvojic (později byl jejich počet rozšířen na 12) o jeden milion dolarů. Soutěžní páry (složené z různých demografických skupin – různého věku, rasy a orientace) vždy pojí nějaký vztah (manželský, milenecký, sourozenecký, spolupracovníci apod). Právě pevnost vztahů přidává pořadu nádech napětí a v soutěži projde velkou zatěžkávací zkouškou, popisuje Šnýdr.

Soutěžící musí nejprve dorazit na předem určenou zastávku, jejíž souřadnice se dozvědí po splnění fyzicky či duševně náročného úkolu. Pár, který dorazí do dané zastávky jako poslední, ze soutěže vypadává. Ve finále pak zůstanou tři páry a nejrychlejší z nich se dostane k milionové výhře, dodává Šnýdr. Reality show Amazing Race obdržela několik mezinárodních cen, včetně 13 prestižních Emmy. V rámci chystaných dílů na Nově Cinema se soutěžící podívají i do Prahy.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.