Hlavní navigace

Nova Cinema mění frekvenci na satelitu Astra. Diváci si ji musí do 20. ledna přeladit

7. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Diváci už mohou Novu Cinema na nové frekvenci bez problémů sledovat. Připojeny jsou všechny kódovací systémy včetně kryptování Conax, které je určeno kabelovým operátorům.

Televize Nova dnes oznámila termín, do kterého bude probíhat souběh jejího seriálového a filmového kanálu Nova Cinema na původním a novém kmitočtu prostřednictvím družice Astra 3B. Paralelní vysílání potrvá do neděle 20. ledna. Důvodem je přechod k jinému poskytovateli uplinku a satelitní kapacity. Přeladit musí diváci, kteří přijímají signál Novy Cinema prostřednictvím karet společností Skylink, CS link a T-Mobile televize, uvedla Marie Fianová z tiskového oddělení televize.

K TÉMATU: Zákazníky CS Linku a Skylinku čeká přelaďování. Nova Cinema změní kmitočet

MM balicek

Vysílání Novy Cinema bylo na nové frekvenci oficiálně spuštěno 4. ledna letošního roku. Po dobu dvou až tří týdnů poběží vysílání dle potřeby paralelně na staré i nové frekvenci. Diváci, kteří si nestačí přeladit svůj televizor nebo set-top-box, nebudou moci vysílání Novy Cinema sledovat. Na nutnost přeladění upozorňuje majitele satelitních přijímačů také elektronický průvodce. Na staré frekvenci se vysílá jako název pořadu Přelaďte s dalšími podrobnostmi v anotaci.

Parametry příjmu Nova Cinema (nový kmitočet): Astra 3B (23,5 stupně východně), 11973/V, SR 27500, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování Conax (kabeloví operátoři), CryptoWorks a Irdeto

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).