Hlavní navigace

Nova Cinema může vysílat 15 hodin denně

Sdílet

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním zasedání rozhodla, že filmový a seriálový kanál Nova Cinema může šířit svůj program již nejpozději od půl desáté dopoledne. RRTV vydala společnosti CET 21 souhlas ke změně časového rozsahu vysílání na 15 hodin denně, a to bez rozdílu, zdali jde o všední den nebo víkend.

BRAND temata

Povolení se týká nejen terestrické digitální sítě (DVB-T), ale také satelitu. Nova Cinema je šířena prostřednictvím CS Linku, Digi TV, SkylinkuUPC Direct. Stanice sice začíná již v současné době svůj program šířit od deváté hodiny ranní a končí přibližně o půl druhé v noci následujícího dne, ale se startem programu nejde o plnohodnotné vysílání, protože je šířen pouze videotext, který Nova Cinema nazývá Informačním servisem a nabízí v něm novinky z domova, zahraničí, ekonomiky, kultury a sportu, doplněný dalšími zajímavostmi.

Již v dubnu přitom přes DigiZone.cz mluvčí Novy Michaela Fričová divákům avizovala, že stanice bude od července vysílat hodin osmnáct.