Hlavní navigace

Nova Cinema může vysílat 15 hodin denně

19. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 6. 2009

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním zasedání rozhodla, že filmový a seriálový kanál Nova Cinema může šířit svůj program již nejpozději od půl desáté dopoledne. RRTV vydala společnosti CET 21 souhlas ke změně časového rozsahu vysílání na 15 hodin denně, a to bez rozdílu, zdali jde o všední den nebo víkend.

CIF - osobnosti

Povolení se týká nejen terestrické digitální sítě (DVB-T), ale také satelitu. Nova Cinema je šířena prostřednictvím CS Linku, Digi TV, SkylinkuUPC Direct. Stanice sice začíná již v současné době svůj program šířit od deváté hodiny ranní a končí přibližně o půl druhé v noci následujícího dne, ale se startem programu nejde o plnohodnotné vysílání, protože je šířen pouze videotext, který Nova Cinema nazývá Informačním servisem a nabízí v něm novinky z domova, zahraničí, ekonomiky, kultury a sportu, doplněný dalšími zajímavostmi.

Již v dubnu přitom přes DigiZone.cz mluvčí Novy Michaela Fričová divákům avizovala, že stanice bude od července vysílat hodin osmnáct.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).