Hlavní navigace

Nova Cinema odstartuje v DVB-T 15. prosince

4. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 12. 2008

Dnes se konala v Praze tisková konference k 1. výročí kanálu Nova Cinema. Zúčastnili se jí generální ředitel TV Nova Petr Dvořák a tisková mluvčí Michaela Fričová. Využili jsme zákonné možnosti využít Novu Cinemu pro kompenzační licenci, konstatoval na začátek Petr Dvořák, ředitel Novy. Vedení uvažovalo o spuštění nového kanálu, ale po krátkém zvažování padla volba na Novu Cinemu. Myslíme si, že její skladba je velmi kvalitní a za druhé je velmi úspěšná, co se sledovanosti týká, řekl ředitel Dvořák.

Nova Cinema vstoupí do DVB-T od 15. prosince. Jak už je známo, program se objeví v multiplexu 2. Věřím, že digitální signál budeme schopni přinést mnohem většímu počtu diváků, než jsme schopni teď, konstatoval Petr Dvořák. Nova Cinema se objeví na místě barevných pruhů, které jsou v multiplexu Českých Radiokomunikací označené jako pozice TEST. Tím, že se kanál stal tzv. must carry, musí ho kabeloví operátoři zařadit i do základních nabídek.

K 1. výročí byla připravena soutěž o cestu do Hollywoodu. Ta potrvá do konce prosince. Když Nova Cinema minulý rok začínala, cílem bylo naplnit kanál kvalitním obsahem. Objevily se zde např. i filmy z Novy, ale pokud byly zde úspěšné, najdou si místo i na Nově Cinemě, prohlásil ředitel Novy a dodal, že žádné velké změny probíhat nebudou. Objeví se tu např. repríza 1. řady Útěku z vězení. Na Nově proběhne velká kampaň, kde se bude její vedení snažit ukázat, že najdou zajímavé pořady i na Nově Cinemě. Pokračovat bude přes vánoční svátky až do ledna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.