Hlavní navigace

Nova Cinema odstartuje v DVB-T 15. prosince

4. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
4. 12. 2008

Dnes se konala v Praze tisková konference k 1. výročí kanálu Nova Cinema. Zúčastnili se jí generální ředitel TV Nova Petr Dvořák a tisková mluvčí Michaela Fričová. Využili jsme zákonné možnosti využít Novu Cinemu pro kompenzační licenci, konstatoval na začátek Petr Dvořák, ředitel Novy. Vedení uvažovalo o spuštění nového kanálu, ale po krátkém zvažování padla volba na Novu Cinemu. Myslíme si, že její skladba je velmi kvalitní a za druhé je velmi úspěšná, co se sledovanosti týká, řekl ředitel Dvořák.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Nova Cinema vstoupí do DVB-T od 15. prosince. Jak už je známo, program se objeví v multiplexu 2. Věřím, že digitální signál budeme schopni přinést mnohem většímu počtu diváků, než jsme schopni teď, konstatoval Petr Dvořák. Nova Cinema se objeví na místě barevných pruhů, které jsou v multiplexu Českých Radiokomunikací označené jako pozice TEST. Tím, že se kanál stal tzv. must carry, musí ho kabeloví operátoři zařadit i do základních nabídek.

K 1. výročí byla připravena soutěž o cestu do Hollywoodu. Ta potrvá do konce prosince. Když Nova Cinema minulý rok začínala, cílem bylo naplnit kanál kvalitním obsahem. Objevily se zde např. i filmy z Novy, ale pokud byly zde úspěšné, najdou si místo i na Nově Cinemě, prohlásil ředitel Novy a dodal, že žádné velké změny probíhat nebudou. Objeví se tu např. repríza 1. řady Útěku z vězení. Na Nově proběhne velká kampaň, kde se bude její vedení snažit ukázat, že najdou zajímavé pořady i na Nově Cinemě. Pokračovat bude přes vánoční svátky až do ledna.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).