Hlavní navigace

Nova Cinema porazila v sobotu večer Barrandov, ČT 1 i Primu. Nabídla Trošku

6. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 6. 2011

UVNITŘ GRAF Tajemství poměrně nízké sledovanosti všech plnoformátových stanic během sobotního večera je odhaleno. Je za ním úspěch druhého kanálu nejsledovanější tuzemské televize, programu Nova Cinema. Ta totiž na osmou hodinu večerní nasadila českou komedii Slunce, seno a pár facek z roku 1989 režírovanou Zdeňkem Trošku, který stojí i za úspěchem další tuzemské trilogie – Kameňáku.

Content tip EARLY

K TÉMATU: Víkendová sledovanost: GrandFinále SuperStar viděl milion a půl diváků

Celkem si tuto nestárnoucí komedii nenechalo ujít 600 tisíc diváků (share 21,15 %, pozn. red.) starších 15 let. V sobotním prime time tedy Nova Cinema porazila všechny konkurenční televizní stanice a po TV Nova se stala nejúspěšnější televizní stanicí z hlediska podílu na publiku, uvedla mluvčí Novy Michaela Fričová. Stanici se tak v sobotu večer podařilo porazit nejen Primu, TV Barrandov, a dokonce i ČT 1, ale na dohled se přiblížila i samotné Nově, kde film Master & Commander: Odvrácená strana světa sledovalo 641 tisíc diváků (share 23,4 %). Ve skupině diváků D 15–54 se dokonce stala Nova Cinema s 368 tisíci diváky (share 25,31 %) nejúspěšnější stanicí prime timu..

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).