Hlavní navigace

Nova Cinema slaví 10. narozeniny. Dnešní premiérou snímku Interstellar

2. 12. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Skupina Nova
UVNITŘ VIDEO – Stanice spustila své vysílání prvního prosince 2007, ale svědky bylo jen minimum diváků. Tehdy ji totiž mohlo naladit asi jen 10 % domácností.

Nova Cinema, filmová stanice skupiny Nova, slaví desáté narozeniny a od svého založení odvysílala dohromady téměř 58 100 hodin programu a vypracovala se, podle údajů skupiny Nova, na třetí příčku v pořadí sledovanosti komerčních televizí v celodenním i prime time vysílání (15–54).

Na začátku tohoto roku pak prošla – stejně jako ostatní stanice skupiny – rebrandingem. Novou podobu připravil tým kreativního ředitele Alana Záruby, který tehdy DigiZone řekl: Kompletně jsme změnili audiodesign na Nova Cinema, kde to velmi pomohlo jejímu vnímání jako prémiové filmové stanice, a naopak neměnili její vizuál z roku 2013, který je atraktivní a nadčasový.

K TÉMATU: Nova Cinema bude určitě příští rok, zatím podala žádost o licenci (19. 10. 2007)

Mluvčí Novy: Filmový kanál Nova Cinema odstartuje 1. prosince (8. 11. 2007)

Startuje Nova Cinema, naladí ji jen 10 procent domácností. Proklamovaní kabeloví operátoři jej nemůžou nabídnout hned od soboty 1. prosince, protože si včas nevyřídili povolení… (30. 11. 2007)

Sci-fi Interstellar.
Autor: Skupina Nova

Sci-fi Interstellar.

Podíl na sledovanosti Novy Cinema v meziročním srovnání vzrostl u mladší divácké skupiny 15–54 v hlavním vysílacím čase, prime time, na 5,7 %. Fanoušci tu mohli sledovat snímky jako Pán prstenů, Matrix, Velký Gatsby, Válka světů, Schindlerův seznam či Útěk ze Sibiře.

CIF - osobnosti

Když jsme v prosinci 2007 stanici Nova Cinema zakládali, byla to v té době jediná stanice na českém televizním trhu, která se programově zaměřovala zejména na oblíbené filmové snímky a seriály. Od té doby si drží velmi pěkná čísla sledovanosti, která od minulého roku opět narostla, říká Alex Ruzek, ředitelka sekce programu skupiny Nova.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).