Hlavní navigace

Nova Cinema u diváků mírně posiluje, relativně se daří také Primě

Filmový kanál Nova Cinema dosáhl v uplynulém týdnu druhého nejlepšího výsledku od chvíle, kdy byl zařazen do oficiálních výsledků elektronického měření sledovanosti televizí, provozovaného Asociací televizních organizací. V týdnu od 26. května do 1. června tento program sledovalo v průměru 0,38 procenta diváků starších patnácti let denně, a stejného výsledku dosáhla Nova Cinema také v hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin.

GRAF: Podíly českých televizí na sledovanosti za 22. týden 2008 (PDF, 23kB)

TVCON 2018 tip Dvořák

Doposud se filmový kanál Novy pohyboval na hranici 0,3 procentního bodu. Oproti předchozímu týdnu si polepšil téměř o desetinu procentního bodu. Nejlépe se ovšem minulý týden dařilo programu ČT 1, který posílil v celodenním podílu na trhu o více než jeden procentní bod na 21,74 procenta. Posilovala ale také Prima (o desetinu procentního bodu na 17,51 procenta) a oba tematické kanály veřejnoprávní televize (ČT 4 Sport o setinu procentního bodu na 0,66 procenta, ČT 24 o pět setin procentního bodu na 1,32 procenta).

Klesly naopak celodenní podíly televize Nova a programu ČT 2. Nova si pohoršila o šest desetin procentního bodu na 39,65 procenta, ČT 2 o osm desetin procentního bodu na 6,33 procenta. Podíl menších kabelových a satelitních televizí, zahrnutých do kolonky „ostatní televize“, posílil z 12,22 na 12,41 procenta. V datech se ještě nijak neprojevil start nové zpravodajské televize Z 1, která zahájila vysílání až v neděli večer.

Našli jste v článku chybu?