Hlavní navigace

Nova dá v létě komunistický seriál Plechová kavalerie o kombajnérech

31. 5. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
31. 5. 2011

UVNITŘ FOTO Retro vlna ideologických seriálů z doby komunismu už dostihla i televizi Nova. Nejsledovanější česká televize letos v létě nabídne divákům Plechovou kavalerii od Jaroslava Dietla, seriál z roku 1979 o putování party kombajnérů po žních v tehdejším Československu. Informoval o tom deník MF Dnes, podle něhož se na Nově v létě objeví i reprízy původních seriálů této televize Hospoda a Pojišťovna štěstí.

K TÉMATU: Nova chce koupit seriál Žena za pultem. Za Železného ho odmítala

Plechovou kavalerii zopakovala už v roce 2006 televize Prima, která pod vedením tehdejšího ředitele Martina Dvořáka slavila úspěchy s Třiceti případy majora Zemana nebo Ženou za pultem. Předloni začala tyto staré komunistické seriály vytahovat nová digitální televize Barranbdov, která momentálně vysílá Rodáky. S Novou se navíc loni utkala o práva pro seriál Žena za pultem, s nímž pak slavila rekordní sledovanost.

ČTĚTE TAKÉ: Další komunistický seriál na televizi Barrandov: Ve znamení Merkura

Nova podle programové ředitelky Alex Ruzek chce někdejší komunistické seriály vysílat i nadále. Nedaří se jí ale získávat práva k atraktivnějším titulům z tohoto žánru. Práva drží Česká televize, která je v případě, že se daný seriál nechystá sama vysílat, poskytne do dražby. Vedli jsme s ČT, která spravuje národní televizní archiv, jednání o nákupu několika starších českých seriálů včetně Ženy za pultem, které jsme chtěli získat pro vysílání na TV Nova, ale vzhledem k výrazně nevýhodným podmínkám, které nám byly nabídnuty, se to bohužel nepodařilo. Za jakých podmínek získává tyto pořady TV Barrandov, je zajímavá otázka, řekla DigiZone.cz šéfka programu Novy.

KL23 hlasovani

Nejsledovanější česká televize by se podle Alex Ruzek nezříkala ani možnosti vysílat kontroverznější seriálové tituly. Na ten vůbec nejkontroverznější, seriál Gottwald z 80. let, si však zatím žádná z českých televizí netroufla.

Jednu z hlavních rolí v seriálu Plechová kavalerie ztvárnil herec Jaromír Hanzlík (Foto: archiv ČT)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).