Hlavní navigace

Po SuperStar uvede Nova další zahraniční hudební soutěž X Factor

24. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 9. 2007

Televize Nova koupila licenci pro britskou hudební soutěž X Factor, již produkuje stejná společnost jako pořad SuperStar: FremantleMedia. Podle mluvčí Novy Veroniky Šmítkové by se česká verze tohoto pořadu měla na obrazovce objevit v průběhu roku 2008. V součas­nosti X Factor slaví úspěchy již v deseti zemích světa, ve kterých dosahuje výrazně nadprůměrné sledovanosti, dodala mluvčí.

FOTOGRAFIE: Soutěžící X Factor zpívá (JPG, 492kB), celkový pohled do studia (JPG, 368kB)

X Factor je narozdíl od SuperStar otevřena soutěžícím všech věkových kategorií i různým hudebním žánrům. Obvykle se soutěží ve třech kategoriích – 15 až 24 let, 25 a více let a skupiny. A nesoutěží jen zpěváci. Do vzájemného souboje schopností a prozíravosti se dostávají i porotci soutěže. Každý z nich je patronem jedné kategorie a sám vybírá soutěžící, kteří v dané kategorii postoupí do finále, uvedla Šmítková.

ebf - tip do článku - debata

Porotce se „svými soutěžícími“ úzce spolupracuje, vybírá jim repertoár, konzultuje a doporučuje způsob předvedení písně. Každý z porotců, který je vlastně v roli neformálního producenta, má tedy snahu dotáhnout své svěřence v soutěži co nejdál a obhájit jej proti favoritům ostatních porotců, dodává mluvčí. Soutěž má tři fáze: castingy, které proběhnou v několika městech České republiky, poté semifinálové soustředění, kde budou porotci vybírat své favority do finále a poté finálová televizní kola.

X Factor poprvé uvedla před třemi lety britská komerční televize ITV. Soutěž sledovalo v průměru 10 milionů diváků, nejvíce pak v cílové skupině od 16 do 34 let. Na britských obrazovkách nyní běží čtvrtá řada této soutěže.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).