Hlavní navigace

Nova dnes startuje s Expoziturou, na Voyo.cz ji nabídne dřív za poplatek

7. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 9. 2011

UVNITŘ VIDEO Hlavní podzimní programový tahák Novy, krimiseriál Expozitura na námět skutečného příběhu Berdychova gangu, startuje dnes ve 20 hodin. Nova jej nasadila proti vztahovému seriálu Cesty domů na Primě a zábavnému pořadu Pošta pro tebe na prvním programu České televize, s nimiž se ale míjí v cílových skupinách. Zatímco hlavní středeční pořady Primy a ČT 1 cílí především na ženy, Expozitura by měla zaujmout spíše muže.

K TÉMATU: Nova na podzim vymete šuplíky. Sází hlavně na seriál Expozitura

MM socky3

Seriál vznikl na námět investigativních reportérů Janka Kroupy a Josefa Klímy ještě v době, kdy oba pracovali na Nově v pořadu Na vlastní oči. Jak však prozradili v rozhovoru pro server DigiZone.cz, zájem o něj původně měla televize Prima, pro níž nyní připravují publicistický pořad Soukromá dramata. Nova Expozituru nejprve koupila proto, aby ji nemohla mít Prima a teprve potom se rozhodla tento seriál vyrobit. Hotový byl již v roce 2009, ale kvůli ekonomické krizi a předpokládanému malému výtěžku prodeje reklamních časů Nova s jeho nasazením otálela.

Kromě hlavního programu Novy mohou diváci Expozituru vidět i na jejím videoportálu Voyo.cz. Starší díly zde budou k dispozici zdarma, nové s týdenním předstihem oproti vysílání v televizi za poplatek 70 korun.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.