Hlavní navigace

Nova zahájila digitální vysílání z Bukové hory na Ústecku

1. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 11. 2007

České Radiokomunikace dnes krátce před 16. hodinou doplnily do zemského digitálního multiplexu A v severních Čechách televizi Nova. Nejsledovanější česká televize doplnila čtyři programy České televize a sedm okruhů Českého rozhlasu, které digitálně vysílání na kanálu 58 z vysílače Buková hora již od letošního 1. července. Sdělila to mluvčí televize Nova Veronika Šmítková.

TISKOVÁ ZPRÁVA: České radiokomunikace dnes spustí digitální vysílání TV Nova z Bukové hory

Výsledek jednání považujeme za úspěch obou stran, ze kterého budou těžit především televizní diváci na Ústecku, prohlásila generální ředitelka Českých Radiokomunikací Jane Hannah. Jednání mezi operátorem a televizí probíhalo od července a selhávalo na rozdílných představách o ceně za šíření signálu. Nova také chtěla uzavřít s Radiokomunikacemi dlouhodobější smlouvu, na jejímž základě by sestavovala smlouvy pro šíření digitálního signálu i v dalších oblastech České republiky.

Jsme rádi, že se dnes, kdy Senát schválil připravovanou diginovelu, podařilo úspěšně zahájit vysílání digitálního signálu TV Nova i v dalším regionu České republiky, uvedl generální ředitel Novy Petr Dvořák. Díky tomuto kroku již může digitální signál TV Nova přijímat téměř polovina všech obyvatel České republiky. Jsme zároveň rádi, že kromě řádného digitálního vysílání jsme si byli schopni ověřit experimentální vysílání TV Nova ve vysokém rozlišení (High Definition). Předpokládáme, že to je další nadějná možnost budoucí spolupráce mezi TV Nova a Českými Radiokomunikacemi.

MM socky3

Spuštěním digitálního vysílání televize Nova z Bukové hory na Ústecku se rozšiřuje počet potenciálních diváků Novy v DVB-T o víc než jeden milion. Buková hora je šestým a zároveň posledním vysílačem multiplexu A, každý další digitální vysílač už Česká televize a Nova spustí samostatně.

Podrobnosti v zítřejším článku na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.