Hlavní navigace

Nova expanduje na Slovensko, odstartuje tu začátkem příštího roku

Lukáš Polák

„Už jsme v kontaktu se slovenskými operátory, se kterými jednáme o zařazení stanice do jejich základní programové nabídky,“ uvedl Petr Horák, ředitel sekce nových projektů skupiny Nova.

Doba čtení: 1 minuta

Mediální skupina Nova spustí začátkem příštího roku na Slovensku mezinárodní verzi svého vlajkového kanálu. Komerční televizní lídr tak pravděpodobně reaguje nejen na dlouhodobou poptávku po pořadech této stanice, ale i na letité porušování autorských práv, kdy tamní operátoři nabízeli její vysílání bez toho, aniž by byly vypořádány licenční podmínky. Podle programové šéfky Novy Alex Ruzek se diváci na Slovensku mohou těšit na pořady, které mají vypořádána licenční práva pro šíření v zahraničí. Chybět tak na Nově International nebudou nejen Ordinace v růžové zahradě 2 nebo Ulice, ale i zpravodajství a publicistika.

ČTĚTE TAKÉ: Bezplatný archiv Nova Plus začal nabízet pořady slovenské televize Markíza

Spuštění testovacího vysílání Nova International plánujeme na začátku roku 2016. Už jsme v kontaktu se slovenskými operátory, se kterými jednáme o zařazení stanice do jejich základní programové nabídky, uvedl Petr Horák, ředitel sekce nových projektů skupiny Nova. Stanice by se v budoucnu měla stát součástí nabídky satelitních a kabelových operátorů na Slovensku. Dostupná bude také na platformě Voyo. Nova International bude vysílat nejen ve standardním, ale i vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Na Slovensku doplní stanice nabídku mezinárodních programů Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Našli jste v článku chybu?