Hlavní navigace

Nova HD na satelitní pozici 23,5 stupně východně na dvou transponderech

15. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 6. 2009

Vysílání televize Nova ve vysokém rozlišení se na satelitní pozici 23,5 st. východně objeví na dvou různých transponderech. V platformě Skylink vysílá na frekvenci 12,109 GHz a na CS Linku začne působit na frekvenci 12,070 GHz pro diváky jen této satelitní platformy. Provozovatelé obou nabídek se totiž nedohodli na společném sdílení nákladů za vysílání tohoto programu.

Nova HD bude vůbec prvním programem ve vysokém rozlišení v nabídce platformy CS Link, kterou provozuje společnost Media Vision. A podle serveru Parabola.cz to bude vůbec první program, který se bude vysílat dvakrát na stejném satelitu na různých transpondérech. Mělo k tomu ale dojít i v minulosti a důvodem byla i tenkrát Nova, ale ještě v klasickém rozlišení. Tehdy ji jako první nabídla platforma Gital pod svým původním provozovatelem, která jako první zařadila tuto nejúspěšnější českou komerční stanici na své vlastní náklady. Nynější provozovatel Skylinku chtěl spustit své vlastní vysílání Novy na jiné frekvenci, nicméně obě firmy se nakonec dohodly na tom, že Nova se bude pro diváky obou platforem vysílat společně.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).